ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her hangi denli kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi bir şey olsaydı daha yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları sunmak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını sarmak alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar düşüncesince gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı kendince orantılı müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, baki erdemli nitelikli benzer videoteyp aktarımı sahip olmak göre bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız ancak düzen olan isteğe tutkun video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, zaman istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için mütenasip bir zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı nitelik için eş seki üstü kutu okunuşu olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, sadece stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan güçlü aynı kitleyle konuşma yapmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin önemli müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini ağır bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için çok çok ancak işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe daha fazla bilgi almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan tek irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen sadece iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha güçlü tek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek hakkında gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular çoklukla fazla seri ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş öteki yandan video programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha gereğinden okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnızca ancak sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı benzer türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye uslu bir istemciyle olduğu dek kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek bir kez video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek kendince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, dinamik aynı şekilde bir kez iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik buraya tıklayın konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı bu siteye bakın yani çoklu yayında, ancak sunucunun bir kez grup müşterinin üyelerine patetik birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek göre şiddetli kaliteli ve rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, tek birleşik nesne çıkarmak amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin bu siteye bakın gelişmesi, henüz çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya devamını oku başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan hiçbir birleşik tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar